Vilnius Valleys Association -

unites science, studies and business leaders of Vilnius

Vilniuje veikia Saulėtekio ir Santaros slėniai, kuriuose yra sutelktas sostinės mokslo, studijų ir verslo potencialas. Vilniaus slėniuose savo veiklą vysto dešimtys inovacijas kuriančių įmonių, laboratorijų ir mokslo centrų, dirba šimtai verslininkų ir mokslininkų, studijuoja tūkstančiai studentų.

Slėniai skirti stiprinti mokslo, studijų ir verslo sinergiją, kuri būtina siekiant šalies inovacijų proveržio, ekonomikos augimo, konkurencingumo didinimo ir Lietuvos, kaip talentų šalies, įvaizdžio stiprinimo. Vilniaus slėniuose kuriamos ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui reikšmingos inovacijos!

VILNIAUS SLĖNIAI

Saulėtekio slėnis – skaitmeninių, lazerių ir šviesos technologijų, nano ir biotechnologijų, gyvybės mokslų, išmaniosios inžinerijos, branduolys. Slėnyje kuriamos inovacijos – nuo informacinių technologijų sprendimų iki genų redagavimo įrankių – garsina Vilnių ir Lietuvą visame pasaulyje.

Saulėtekio slėnio didžioji dalis driekiasi Antakalnio rajone. Slėnis apima Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto fakultetus, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parką su CERN verslo inkubatoriumi, Fizinių ir technologijos mokslų centrą, Mokslinės informacijos ir komunikacijos centrą (MKIC), VU Gyvybės mokslų centrą su biotechnologijų verslo inkubatoriumi, lazerinių tyrimų centrą „Naglis“, VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centrą bei Vilniaus pietinėje dalyje įsikūrusį Fizikos instituto mokslo ir technologijų parką.

Santaros slėnis – Vilniaus gyvybės mokslų, biomedicinos, biotechnologijų ir informacinių technologijų branduolys. Slėnyje bendradarbiaujant mokslui ir verslui gimsta naujų vaistų sudedamosios dalys, kuriami inovatyvūs gydymo metodai ir informacinių technologijų, fotonikos, atsinaujinančios energetikos ir kiti sprendimai.

Santaros slėnis išsidėstęs Visorių-Santariškių rajone. Slėnyje veikia Visorių informacinių technologijų parkas, Inovatyvios medicinos centras, VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas, VU ligoninės Santaros klinikos, Gamtos tyrimų centras, Nacionalinis vežio institutas bei eilė technologinių įmonių: Biotechpharma, MOOG, BOD Group, Altechna, Teva Baltics, Baltic Amadeus, VTEX ir kt. 2009 m. verslo plėtros projektams Santaros slėnyje suteiktas valstybės svarbaus ekonominio projekto statusas. Privačios investicijos viršijo 100 mln. EUR, sukurta daugiau negu 1000 naujų darbo vietų. 2019 m. valstybei svarbaus projekto statusas atnaujintas, numatant naujų tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrų vystymą pritraukiant 32 mln. EUR privačias investicijas ir sukuriant 800 naujų darbo vietų.

SRITYS

Medicinos technologijos
Biotechnologijos
Molekulinė medicina ir bioformacija
Ekosistema ir darnus vystymasis
Informatika ir komunikacijų technologijos
Lazeriai ir šviesos technologijos
Medžiagotyra ir nanotechnologijos
Puslaidininkių ir fizikos technologijos
Išmanioji inžinerija

SKAIČIAIS

67
Veikia įmonių
124
Veikia laboratorijų
4
Veikia inkubatorių
1200
Dirba mokslininkų
15000
Mokosi studentų

ASOCIACIJOS NARIAI

VALDYBA

Prof. Gintaras Valinčius

VU GMC direktorius

Name

Name

Prof. Sonata Jarmalaitė

Nacionalinis vėžio institutas

Prof. Gintaras Valušis

FTMC, direktorius

Prof. Vidmantas Remeikis

FTMC

Prof. Antanas Čenys

VGTU rektorius

Dr. Laima Balčiūnė

SMTP direktorė

Saulius Arelis

VITP direktorius

Dr. Petras Balkevičius

Lietuvos lazerių asociacija

Prof. Arvydas Lubys

Thermo Fisher Scientific Baltic

NAUJIENOS

Susisiekite

info@vilniaussleniai.lt
Saulėtekio al. 15, Vilnius